67 Bin Liraya ATM Satın Aldı: 111 Milyon TL Kâr Etti!

Alex, 26 yaşında polis teşkilatına katılmadan önce, gece kulübü tanıtımı ve bulaşık makinesi pazarlaması gibi işlerde çalışıyordu. Ardından sabit maaş umuduyla polis teşkilatına girdi ve iki yıl içinde dedektif oldu.

Bu rol, ona ayda yaklaşık 2 bin dolar (yaklaşık 64 bin Türk Lirası) kazandırıyordu, ancak bunun bir bedeli vardı. Günde sadece üç saat uyuyarak 16 saatlik vardiyalarla baş etmek zorundaydı.

İşi sadece riskli değil, aynı zamanda yorucuydu. Ailesi ve arkadaşlarıyla daha fazla vakit geçirmek istediği için kısa sürede bu hayatın kendisi için olmadığını anladı.

İLK GİRİŞİMDEN 500 DOLAR KÂR ELDE ETTİ

29 yaşında, 2017’de, bir meslektaşının ATM almayı düşündüğünü söylemesinin ardından ATM’lere olan ilgisi arttı. Araştırmalara dalarak, çevrimiçi forumlara göz attı ve ATM işletmeciliği hakkında YouTube videoları izledi. Kısa bir süre sonra ilk ATM’sini 2 bin 100 dolara (yaklaşık 67 bin Türk Lirası) satın aldı ve bir güzellik salonuna yerleştirdi. Hemen elde ettiği kar onun için hoş bir sürpriz oldu.

Alex bu süreçte, işlem başına 3 dolar (yaklaşık 90 Türk Lirası) olan ek ücretlerden aylık yaklaşık 500 dolar (yaklaşık 15 bin Türk Lirası) kazanmaya başladı ve bu onun milyonerlik yolunda ilk adımıydı.

Ardından, daha büyük işler için bir işletme banka hesabı açtı ve stratejik bir konum seçti. Zira Alex, iyi bir konumun, karları önemli ölçüde etkileyebileceğine inanıyordu ve ideal yerler arasında tırnak salonları, berber dükkanları, süpermarketler ve dövme salonları vardı.

KATLANARAK ARTTI

Alex, kritik bir adım olarak, ATM’sini bir bankacılık ağına bağlayan bir tür “işlem sözleşmesi” imzaladı. Her makine için bir internet modemi satın alması gerekiyordu. En zoru da makineyi programlamaktı.

İlk başarının ardından Alex, başlangıç bütçesi olarak yaklaşık 2 bin dolar belirledi ve beş tane daha ATM satın almak için kredi kullandı. 6 ATM sahibi olduktan sonra, aylık karı yaklaşık 3 bin dolara (yaklaşık 90 bin Türk Lirası) yükselmişti.

Kredi borcunu hızla ödedi ve 18 ay içinde 24 tane daha ATM satın alarak aylık gelirini yaklaşık 15 bin dolara (yaklaşık 447 bin Türk Lirası) çıkardı.

Mart 2021’de, ATM işletmeciliğine tam zamanlı olarak odaklanmak için polis teşkilatındaki işinden ayrıldı.

3,5 MİLYON DOLAR NET KAR

Alex daha sonra, başkalarına da ATM tabanlı işletmeler kurmalarında yardımcı olmak için bir şirket kurdu.

Müşterilerinin en iyi konumları bulmalarına yardımcı oldu ve onlara kapsamlı bir kurulum yapmadan pasif gelirin avantajlarından yararlanma imkanı sunmaya başladı.

Kişisel ATM’lerinden elde ettiği kazançlar doğrulanmasa da, ‘ATM Together’ın Ocak 2021’den Nisan 2023’e kadar toplamda 12 milyon dolar (yaklaşık 357 milyon Türk Lirası) satış ve yaklaşık 3.5 milyon dolar (yaklaşık 104 milyon Türk Lirası) net kar elde ettiği bildirildi.

Şimdi 35 yaşında olan Alex, Instagram’da önce eski yıllık maaşını, ardından şimdiki aylık kazancını paylaştı.

Kazancını ailesine destek olmak, ebeveynlerini emekli etmek ve hayallerindeki evi satın almak için kullandığını özellikle vurguladı.

Alex, 16 yaşında ayakkabı satan bir gençten nasıl başarılı bir girişimciye dönüştüğüne inanamadığını ifade etti.

Başarısını disiplin, sıkı çalışma ve azme bağladı ve finansal başarının sabır ve tutarlılık gerektirdiğini vurguladı.

Diğer insanları da cesaretlendirerek, hedeflere odaklanmalarını ve uzun vadeli ilerleme için harekete geçmelerini tavsiye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x